Marki

OrganicSeries
Numer katologowy org000010
Producent OrganicSeries
Dostępność

OrganicSeries - Kwas hialuronowy 2w1 - 200ml

Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy został stworzony na bazie organicznych składników o właściwościach silnie nawilżających i przeciwzmarszczkowych.

Cena:
299,00 
Brutto

Cena profesjonalna po autoryzacji

Ilość

OrganicSeries- Kwas hialuronowy 200ml
 

Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy został stworzony na bazie organicznych składników o właściwościach silnie nawilżających i przeciwzmarszczkowych. Jest jednym z najważniejszych składników naszej skóry. Posiada nadzwyczajne zdolności magazynowania wody, aż 40-krotnie więcej od swojej masy i stopniowego jej uwalniania. Zapewnia skórze odpowiednie nawilżenie przez co zabezpiecza ją przed wysuszeniem nadając jej odpowiednią elastyczność. Kwas tworzy siatkę- matrycę, w którą wbudowuje się białko kolagenu i elastyny – białka odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowego napięcia skóry. Silnie nawilża, poprawia koloryt i napięcie skóry, wykazuje działanie miejscowego wypełniania zmarszczek.

 

Polecany dla każdego rodzaju cery zwłaszcza dla  skór z oznakami starzenia, przesuszonych ze zmarszczkami  mimicznymi.STOSOWANIE: nakładać na wybrane obszary skóry i wmasować preparat do wchłonięcia.

Badnia:

Jednym ze składników kwasu hialuronowy OrganicSeries to bardzo niskocząsteczkowy kwasu hialuronowy (50Kda) produkowanego na drodze fermentacji bakteryjnej Bacillus subtilisis z zastosowaniem ekologicznego sposobu pozyskiwania ze środowiska wodnego. 

Analiza in-vitro DNA-Chip Badania przeprowadzono na Uniwersytecie w Regensburgu (Niemcy). Wpływ kwasu hialuronowego (50Kda) na pobudzenie genów analizowano stosując technikę DNA-chip i model skóry SkinEthics. Udowodniono, że kwas hialuronowy (50Kda) zmienia ekspresję ponad 40 genów, głównie genów odpowiedzialnych za odtruwanie i przyleganie międzykomórkowe. Na tej podstawie można wnioskować,    że kwas hialuronowy (50Kda) będzie miał pozytywny wpływ na mechanizmy odtruwania komórek i napięcie skóry.

Badania skuteczności in-vivo Długofalowe badania elastyczności i szorstkości skóry. Badania przeprowadzono w   ISPE srl. w Mediolanie .

Porównywano wpływ stosowania emulsji o/w zawierającej 0.1 % kwasu hialuronowego (50Kda) na elastyczność i szorstkość skóry. Pomiarów dokonywano w klimatyzowanym pomieszczeniu (24°C; 50 % rh) w celu zachowania stałych warunków temperatury i wilgotności powietrza. Każdego z 12 ochotników poproszono o powstrzymania się od mycia twarzy, co najmniej przez 3 godziny przed pomiarem. Badania były prowadzone na skórze twarzy, na połowę, której nakładano krem z kwasem hialuronowym (50Kda) na drugą zaś połowę krem placebo. Metodą podwójnej ślepej próby określono, na którą połowę twarzy (lewą czy prawą) nakładane będą próbki. 
Na początku badania, metodami instrumentalnymi oceniono elastyczność i szorstkość skóry wokół oczu po lewej i prawej   stronie twarzy, oznaczając w sposób trwały miejsca pomiaru. Ochotnicy nakładali produkty na skórę twarzy w warunkach domowych raz dziennie przez okres 8 tygodni. Po 4 i 8 tygodniach powtórzono pomiary instrumentalne. Skóra traktowana kremem zawierającym kwas hialuronowy (50Kda) cechowała się znacznym wzrostem elastyczności całkowitej, równym po 4 i 8 tygodniach stosowania,14 %
Stosowania kwasu hialuronowego (50Kda).  Skóra obszaru traktowanego Kwasem hialuronowym (50Kda) wykazuje równie    znaczący spadek wiskoelastyczności (wartość parametru R6) równy 36% po 8 tygodniach.  Obrazuje to odmłodzenie skóry poprzez poprawę parametrów jej elastyczności. 

Wyniki te potwierdzają przeciwzmarszczkowe działanie kwasu hialuronowego (50Kda) szczególnie w zakresie redukcji głębokich zmarszczek, jak pokazują zdjęcia 5 i 6. 

org000010